Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro ty z vás, kteří chtějí porozumět psychopatii je Hervey Cleckleyho kniha The Mask of Sanity (Maska příčetnosti) naprosto nezbytnou studií psychopata, který není nutně typem zločince. Tato kniha již není k dostání. My jsme ji naskenovali a náš výzkumný tým pracovníků strávil dva týdny opatrného pročítání textu pro odstranění chyb převodu. Můžete si ZDARMA stáhnout celou knihe ve formátu PDF z odkazu vlevo nahoře.. ( Přečtěte si ukázkovou kapitolu z Masky Příčetnosti)

„Příjemný", „Okouzlující", „Inteligentní", „Bystrý", „Působivý", „Inspirující sebevědomí", a „Velmi úspěšný u žen": Tyto a podobná označení jsou opakovaně užívána Cleckleyem v jeho slavných případových studií psychopatů. Dále jsou, samozřejmě, „nezodpovědní", „sebedestruktivní" a tak dále. Tyto charakteristiky zdůrazňují ohromnou frustrací a záhadu obklopující studie psychopatie.

Zdá se, že psychopati mají velké množství právě těch vlastnosti, které jsou nejvíce žádané normálními lidmi. Ničím nenarušitelné sebevědomí psychopata zdá se býti téměř nemožným snem a je obecně to, o co „normální" lidé usilují získat navětěvami kurzů zvýšení sebevědomí. V mnoha případech se zdý být magnetická přitažlivost psychopata pro členy opačného pohlaví téměř nadpřirozená.

Cleckleyho klíčová hypotéza týkající se psychopatů je, že vskutku trpí opravdovou duševní nemocí: hlubokým a neléčitelným nedostatkem emocí. Jestliže cití alespoň trochu, jde pouze o emoce nejnižšího druhu. Psychopat koná podivné a sebedestruktivní věci, protože následky které by běžného člověka naplnili studem, znechucením se sebou samým a hanbou, jednoduše namají vůbec žádný vliv na psychopata. Co by pro ostatní znamenalo neštěstí, je pro něj pouhým pomíjivým nepohodlím.

Cleckley zároveň dodává podporu pohledu, že psychopatie je poměrně běžná ve společnosti obecně. Cleckley shromáždil některé případy psychopatů, kteří obecně normálně fungují ve společnosti jako podnikatelé, doktoři a dokonce jako psychiatři. Někteří výzkumníci nahlížejí na zločinnou psychopatii – která se často označuje jako porucha asociální osobnosti – za extrém „běžného" rozměru osobnosti.

My bychom charakterizovali kriminální psychopaty jako „neúspěšné psychopaty." Z toho vyplývá, samožřejmě, že mnoho psychopatů funguje ve společnosti a kteří si poradí lépe než ti, kteří se dostanou do rukou právního a sociálního systému.

Harrinton jde tak daleko, že považuje psychopata za nového člověka, za výsledek vývojového tlaku moderního života. Jiní badatelé tento pohled kritizují a poukazují na opravdové postižení, kterými klinický psychopat také trpí.

Studie „ambulantních" psychopatů – které nazýváme „zahradní typ psychopata" - nicméně sotva začal. Velmi mále je známo o nekriminální psychopatii. Nicméně někteří výzkumníci začali vážně zvažovat myšlenku, že je důležité zkoumat psychopatii ne jako umělou klinickou kategorii, ale jako obecnou osobnostní vlastnost napříč celou společnosti. Jinými slovy, psychopatie začíná být považována za více méně případ odlišného druhu člověka.

Jednou velmi zajímavou stránkou psychopata je jeho „skrytý život", který občas není velmi dobře ukryt. Zdá se, že psychopat má pravidelnou potřebu jít na „dovolenou do špiny a ponížení" stejným způsobem, jakým běžní lidé jedou na dovolenou do střediska, kde si užívají krásného okolí a kultury. Pro hlubší náhledo a celkový pocit této podivné „potřeby" psychopata – potřeba která nasvědčuje, že „chovat se jako člověk" je pro psychopata velmi stresující – si přečtěte více z The Mask of Sanity, kapitola 25 a 26.

Navíc si můžete přečíst Cleckleyho spekulace o tom, co je „ve skutečnosti v nepořádku" s těmito lidmi. Je velmi blízko návrhu, že nejsou lidmi v každém ohledu – nemají duši. Tato vlastnost „nepřítomnosti duše" z nich činí velmi účinné „stoje". Mohou být velmi talentovaní, moho psát vědecké práce, napodobovat slova o citech, ale po čase je jasné, že jejich slova neodpovídají jejich činům. Jde o typ člověka, kteří může tvrdit jak jsou zdevastováni žalem a kteří následně odejdou na večírek „aby zapoměli." Problémem je: oni OPRAVDU zapomenou.

Protože jsou velmi účinné stroje, jako počítač, jsou schopni vykonat složité rutinní postupy, za účelem docílení podpory u ostatních pro své potřeby. Tímto způsobem je mnoho psychopatů schopno dosáhnout v životě velmi vysokého postavení. Pouze časem si jejich společníci začnou být vědomi, že fakt jejich postupu po žebříku úspěchu je pouze díky porušování práv ostatních. „I přesto že jsou lhostejní k právům svých společníků, jsou schopní inspirovat pocity důvěry a jistoty."

Psychopat nevidí žádný nedostatek ve své psychice, žádnou potřebu pro změnu. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: -

(none, 6. 1. 2013 1:50)

Vy dva jste myslenkove zcela v hajzlu, dle prispevku. A jeste obhajujete svoji neschopnost, naopak si myslite, ze jste neco extra?

Re: Re: -

(Martin, 9. 10. 2015 2:40)

Borec tebe chytnou,tak nejsi ! ! ! Dosoužil by jsi své zrůdné divadýlko... Ty podzvíře ! ! !

Re: Re: -

(Martin, 9. 10. 2015 21:00)

Psychopate a pod-zvíře Partysy víš, ty si musíš uvědomit,že nejsi schopen dávat opravdovou lásku či opravdové dobro. Jen pseudo-dobro,ale ty to víš. No pač nemáš opravdový cit,tudíž nemáš ani opravdové dobro !

Je to psychopat?

(Baara, 12. 5. 2014 14:01)

Dobrý den,
Chtěla bych se s Vámi se všemi také podělit o svůj velmi zvláštní zážitek. Myslím, že se mi uleví. Předem děkuji za komentáře..
Je mi 28 let. Svůj dosavadní život jsem věnovala nejlepšímu chlapovi na světě( chodili jsme spolu 11let), dokud se mi cesty neskřížily s psychopatem. Po půl roce jsem se k němu nastěhovala, žila jsem u něho 1 rok,
před nedávnem jsem utekla.
Policie nechyběla, musela jsem ji zavolat, agrese, ničení mojich věcí a narážky i fyzické mě k tomu donutily.
Jinak takhle akční život plný dobrodružství jsem opravdu nečekala, že někdo žije.
Všechno se mi zdálo až moc úžasné.. Teď zpětně si uvědomuji jak jsem byla slepá a naivní (což mi také předhazoval)
Kromě promiskuity (zjistila jsem za tu dobu 10 jiných žen, kterým dával za sex peníze nebo výlety, chlast, cigarety) mi byl schopný lhát do nekonečna ve všem a přísahat na smrt svoji 6-ti letý dcery(prý ať chcípne,jestli lže)
Samozřejme lhal. Několikrát jsem ho načapala doma s jinou ženou. To byla poslední kapka. Extrémně mě izoloval od mých přátel a pořád mě zapojoval k těm svým. Pořád mě naháněl po telefonu kdy přijedu a co bude k večeři. Sliboval mi hory doly a nikdy nic nesplnil.
Je velmi oblíbený a má spoustu přátel. Jeho rodina je empatická-citlivá. Jeho matka se ale vůbec nesměje a nikdy jsem je neviděla veselí( otec, sestra, matka)-vždycky v ponuré náladě. Je schopen je všechny seřvat a nadávat jim. Stejně tak jako zaměstnancům v jejich rodinné firmě.
Několikrát mě také nabízel svým kamarádům na sex(prý kdybych chtěla).
Nikdy mě úplně neposlouchal, viděla jsem, že myslí na něco jiného(má svůj svět).
Jednou jsem se hodně smála, nevím už čemu, nemohla jsem popadnout dech tím smíchem a on se na mě tak zle podíval-jako by mě chtěl zabít.. Vylekalo mě to, okamžitě jsem se smát přestala. Pořád na mě hledal nemjaké chyby-nedostatky a ať nenosím tohle a dám si make up atd.. Zpětně vzato, byl to šílený rok ubližovaní mě, byla jsem jeho oběť. Dokázal řvát, ale prý nikoho více nikdy nemiloval.
2 měsíce jsem ho neviděla, i když bydlíme 10 km od sebe, snažím se nikam nechodit a nepotkat ho.
Všude jsem zablokovala jeho číslo(telefon, viber, whup, email)..telefonoval mi i z tel. Budek, psal z cizich mailů--vždy jsem ho zablokovala(můj tel.toto umožňuje), laždý týden mám však ve schránce dopis psaný na počítači jak moc me miluje a chce me zpet, at mu odpustim..ze si to uvedomuje a bla bla.. Ty dopisy uz jsou 3. Nechávám si je zatím pro případ jako důkazy, kdyby se něco stalo. Zdržuji se převážně v práci( nekdy i přes noc), viděla jsem jednou jeho auto hak krouží kolem.
Můžete mi prosím někdo říct jak dlouho nemám chodit na disco, do restaurací atd? Jak dlouho ho to bude bavit a co mám dělat když ho potkám? Děkuji. Bára

Re: Je to psychopat?

(Gábi, 8. 12. 2014 0:56)

Ahoj, nene, tohle není psychopat, ten se neomlouvá, nic ho nemrzí, nezajímá, jen on sám a tak, jak uzná za vhodné. Většinou nedělá zrovna čisté věci a to považuje za normální. Ty jsi měla narcistu. Člověka, kterého jsi jen nasrala, když jsi nebyla jeho obětí. Tento pojem jsi napsala přesně. Tito lidé se považují za nadřazené osobnosti, i když se nemají čím pyšnit. Mezi duševní poruchy to patří, nějaké city však opravdu mají, ale nedostačující pro plnohodnotný život. Mají hodně citů k sobě i k lidem, které potřebují. Psychopat cítí jen sám sebe. Jen a pouze, nic víc pro něho neexistuje. Většinou se lituje, že mu nevycházejí jeho zlé činy a když ano, má z toho radost, protože ostatní lidi považuje za směšné a hloupé. Je plno druhů psychoušů zlato a jak to bude trvat? Bohužel narcisti jsou velmi vytrvalí. Milují sebe, doslova a do písmene a na očestění "rány, kterou jsi mu útěkem způsobila" si dávají záležet více, než na čemkoliv jiném. Pro nic jiného nežijí, jsou vyšinutí a bezcitní. Jak sama víš, ubližovat druhým je naplňuje, cítí se být mocnější, silnější a úspěšnější. Možná tě ted popadá bezmoc, ale když budeš chytrá, opatrná, vytrvalá a silná, tak zvítězíš, však ty si poradíš, jen musíš vydržet a nebude to lehké. Ne však nemožné ! SPRAVEDLNOST a PRAVDA vždy vítězí, ne jen v pohádkách. V těch to také nikdo nevzdal a sama víš, jak to v nich dopadlo. :))) Bojuj i když nebudeš mít sílu, zbraň v tu chvíli bude stačit. Síla se objeví při prvním malém úspěchu.

Re: Re: Je to psychopat?

(Martin, 9. 10. 2015 2:19)

Gábi pletete se, ten člověk je psychopat, žádný narcista. Nebudu rozepisovat body. Už jen to že ho nasralo když nebyla obětí. Konkrétně psychopat-agresivní narcista.

UŽ DOST!!!!!!!!

(Adriana7777, 14. 4. 2014 23:41)

Už už zase proč ???????Zase přitažlivost - a pak cítím nezájem.
NÉ JÁ UŽ NECHCI POMOŽTE MI!!!!!!!

Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Psycholog, 18. 4. 2014 13:51)

A ví vůbec ten dotyčný,že máš k němu city Adriano?

Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Adriana7777, 22. 4. 2014 11:51)

Ano ví já je umím dát ale pak zas mě nezajímá a to už nechci.A co když ublíží on mě - ?

Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Adriana7777, 22. 4. 2014 11:52)

Ano ví já je umím dát ale pak zas mě nezajímá a to už nechci.A co když ublíží on mě - ?

Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Psycholog, 22. 4. 2014 22:47)

To je složité takhle zhodnotit Adriano.Pokusím se napsat názor v pár větách.Píšeš už zase a pak nezájem.Pak píšeš,že mu je umíš dát a pak zase nechceš.To znamená,že ten chlap je v bludném kruhu,neví na čem je a trápí se stejně jako ty.Nebo se netrápí,protože on je ten psychopat,kterému to vyhovuje,ale neřekl bych,že je to tak.To je strašně těžká situace pro oba.Kde je přitažlivost,tam je láska(zamilovanost).Touha po druhém.A jestli ti ublíží nebo neublíží?To ti neumím říct.Sama jsi musíš říct,jak dobře a jak dlouho se znáte,co dobrého udělal a i co špatného.Nevím,v jaké jste teď fázi společně.Zda spolu žijete nebo jde o pár prvních setkání,z kterého má v budoucnu vzniknout vztah,rodina.Nebo jste kamarádi pár let a něco mezi vámi proběhlo.Každý má špatné vlastnosti a nikdo není dokonalý.Jde to o to,mluvit s tím druhým.Zlost,hněv a hádky nikdy nic nikam dopředu neposunou.Je lepší si o tom promluvit v klidu,protože pokud je člověk emočně nestabilní,dělá ukvapené závěry,kterých mnohdy po zklidnění velmi lituje,protože ví,že udělal chybu.Pak přichází na řadu hrdost.Zda ztratit lásku kvůli hrdosti nebo přijít a říct,že to byla chyba,ale musí se změnit některé věci,aby to mohlo fungovat.Psychopati obecně mají problém se omluvit,protože to je proti jejich přesvedčení.Bojí se,že ztratí nadvládu nad druhým a druhá strana toho postupně začne zneužívat a připraví psychopata o svoje výsadní postavení.Ty sama musíš vědět,zda někdy zneužil tvých slabých stránek ke svému prospěchu nebo ne.A nebo jestli ty jsi zneužívala jeho slabé stránky a nebo ne.Nikdo ti v tomhle neporadí,ani rodina,ani přátelé,protože oni s ním nebudou žít.Ty sama musíš vědět,co chceš a podle toho se řídit.On to má úplně stejně.I když mu kdokoliv bude namlouvat spoustí věcí,tak se stejně musí rozhodnout podle svého vlastního uvážení,protože je to jenom jeho život a je to jenom tvůj život a žít si ho musíte sami,tak se musíte i sami rozhodnout.Pokud je to chlap pro rodinu,zodpovědný,věrný,cílevědomý,máš poměrně snadné rozhodování.Pokud je to chlap,který nemá zaměstnání,bere drogy,je nevěrník,hraje hazardní hry nebo nadměrně požívá alkohol,tak to máš také poměrně jednoduché.Pokud má z každého trochu,tak to už je složitější.Nicméně ale konečné rozhodnutí je na tobě :-)

Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Adriana7777, 23. 4. 2014 7:39)

Já to mám trochu jinak.Dotyčného znám déle je to hodný člověk,chyby má že zničeho nic se začne mračit a nažene takovou depresivní atmosféru že by se dala krájet,začne hloupě do mě rýt,vyvolá hádku po té začne vyčítat.A já přestávám mít během pár dní k dotyčnému lásku,a když stále dokola se toto opakuje už ho přestanou rozebírat milovat,a hnusí se mě i dotyk polovyčky -- a opět vezmu nohy na ramena a nemilosrdně opouštím.A tak to mám celý život v vztahu.Ale to přeci nejde donekonečna je mi 35 let jsem zabezpečená děti mám 2 prostě vše jak má být.Jen ten vztah :(((((

Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Psycholog, 23. 4. 2014 21:51)

Takže z toho,co píšeš,uzuzuji,že jste spolu byli ve vztahu,ale bohužel jsi z těchto důvodů ho opustila?A mrzí tě to třeba teď?Víš,ono je to pro mě nepochopitelné,protože to se dá vyřešit komunikací.Lidé se rozcházejí kvůli mnohem horším problémům nebo dokážou s tím druhým být za mnohem horších okolností.Nevěra,gamblerství,fyzické či psychické násilí atd.Předpokládám,že rozchod probíhal hodně emotivně :-) A teď se vrátíme na začátek našeho rozhovoru a zkus se vžít do kůže toho chlapa.Chlap je lovec a chlap mnohdy potřebuje od ženy opravdu ty city naznačit více než žena od muže,protože muži nemají tolik vrozenou empatii a spoustu náznaků nedokáží rozpoznat.Rozešla jsi se s ním.On nechtěl,takže se trápí a je v bludném kruhu a ztrácí pojem o realitě.Teď mu podle svého vyjadruješ city a on to nevidí,protože to je chlap a ty cítíš nezájem a zase utíkáš.Z toho co píšeš,tak ho v srdci stále máš,to je můj osobní názor.Pokud je to hodný chlap a žádné tyhle "neodpustitelné" věci nedělá,tak si promluvte,co ti vadí,co jemu vadí,protože kde je přitažlivost je i láska nebo zamilovanost a byla by škoda zničit soužití jenom proto,protože si neumíte promluvit a vyjádřit jasně,tvrdě,ale v klidu,co ten druhý nesmí dělat.Přemýšlím nad tím,co ho vede k tomu chování,které popisuješ.Je možné,že ho v práci někdo naštval nebo ho seřval šéf,nepovedlo se mu něco,co chystal,co slíbil,k čemu se zavázal a tak se s tím vnitřně srovnává.Může se ti to bát říci,aby neklesl v tvých očích jako muž,nebo tě tím nechce zatěžovat a myslí si,že to zvládne sám.Tuto velkou chybu dělají muži strašně často.Myslí to v dobrém,ale opak je pravdou.Ve vztahu je potřeba mít otevřené karty,aby mohla být důvěra a musí společně vědět o všech problémech,aby je mohli SPOLEČNĚ řešit.To je podstata vztahu.Že se člověk má komu svěřit,komu věří,má o koho se opřít a ví,že ten druhý vždy přijde na pomoc.Dle toho,co popisuješ,tě to rozhodí,rozčílí,protože nevíš,co se děje,protože ty tu náladu máš dobrou a nevíš,proč on jí má špatnou.Jaká je tvá první reakce,když tento stav nastane?Přijdeš za ním v klidu se zeptat,co se děje nebo jednáš v emocích?To je strašně důležité.Pokud chlap selhal v čemkoliv a vnitřně se trápí,tak je pro muže obrovský problém to ženě přiznat a v tomto momentu křik není na místě.Jen to zhorší.Dle mého názoru Adriano,jsi člověk,který se bojí,že mu bude ublíženo,a proto utíkáš,ale nemůžeš utíkat celý život.Jsi ve věku,kdy se potřebuješ usadit,ženy většinou žijí nestabilně a neurovnaně tak do 30 let a potom si začínají mnohem pevněji vytvářet zázemí a rodinnou pohodu,protože přijdou chvíle,kdy toho chlapa potřebují skoro nejvíce z celého svého života.Ještě mě napadlo.Má nějaké přátele?Nebo se svěřuje pouze tobě?To je také důležité.Pokud je v zaměstnání,kde je mimo kolektiv a nemá si s kým popovídat,tak ho to může vnitřně štvát samotného a nebo nemá komu říct běžné věci,které se dějí v práci a říká vše tobě.I když si to nechceme připustit,tak člověk je naprogramován,aby žil ve smečce a spolupracoval jak v rodině,tak v zaměstnání.Samotu lze vydržet,ale ne pořád a pak je to sebetrýznění,protože člověk má od přírody potřebu se svěřovat a vypovídat.Nějak jsem se rozepsal :-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Psycholog, 23. 4. 2014 21:51)

Mě toto přijde jako jednoduchý případ.Z toho,co mi píšeš si myslím,že u tebe a tvého muže je to opravdu jenom o té komunikaci v tom vztahu.Jasně si nastavit pravidla hry.Promluvit si důrazně,ale ne křikem.Stylem:Tohle,co děláš,mi vadí proto a proto a proto.Je to pro mě natolik zničující,že pokud to budeš stále dělat,nebudu schopna s mojí povahou vedle tebe existovat,i když mám k tobě city.Tímhle ten muž vycítí,že je problém.Pokud je mu to podáno tvrdě,důrazně,ale klidnou formou,tak se nad tím zamyslí a pokud tě má rád,tak to chování změní.To samé ty.Pokud ti tvrdě,důrazně,ale klidnou formou řekne,co mu vadí,měla by jsi to změnit.Ale když se s ním hned rozejdeš,tak mu nedáš šanci,aby tu chybu napravil,protože si jí kolikrát ani neuvědomí.Takový vztah nemá šanci na úspěch s kýmkoli na světě,protože chyby má každý.Celý náš život je o chybách.Pokud ovšem dokážete společně vytvořit,že nastane problém,kdy hrozí zánik vztahu,společného života a vy se rozhodnete problém vyřešit klidnou formou,tak váš vztah dostane naprosto jiný rozměr.Důvěra a jistota ve vás oba se několinásobně zvýší a tím pádem i ten vztah se posiluje.Problémy budou přicházet,ale je důležité,jakým způsobem se budou řešit.Ono to není jednoduché.Napsané to vypadá opravdu jednoduše,ale vztah na celý život stojí opravdu úsilí a práci.Spokojený a dlouhotrvající vztah se musí budovat,stejně jako úspěšné podnikání.Čím déle ho budeš v určitých fázích poznávat,jak jedná,tím to budeš mít jednodušší a on také s tebou.Já jsem se svojí ženou už 17 let a přijde mi,jako kdybychom se znali rok.Miluji jí a nad žádnou jinou nepřemýšlím.Ale musím podotknout,že první roky nebyly jednoduché a vypadalo to,že se nakonec rozvedeme.Láska nám pomohla v tom,že jsme si řekli,že takhle to dál nejde,že se nemůžeme trápit proto,protože i když se milujeme,tak vedle sebe nedokážeme žít.Já jsem odjel na seminář na týden,kde jsem měl čas přemýšlet stejně jako moje žena.Když jsem se vrátil,tak jsem udělal přesně to,co radím já tobě i ostatním s takto řešitelnými potížemi.Promluvili jsme si o všem,co nás kdy naštvalo,trápilo a mnohdy to byli opravdu hloupé blbosti,ale bylo potřeba si naprosto vše a do detailu vyříkat.Trvalo to několik dní než jsme naprosto všechno probrali,ale stálo to za to.Udělali jsme za minulostí tlustou čáru a začali žít jinak a dělat ústupky druhému.Po čase se ten vztah rozvinul tak,že ústupky nebyly potřeba a trvá to tak dodnes.Harmonický a štastný vztah,ale byla to dřina ze začátku to dodržovat a zvyknout si na ty změny,ale stálo to za to.Ze začátku je potřeba jistá dávka tolerance než si to oba zvyknou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Adriana7777, 26. 4. 2014 14:43)

Moc děkuji za rady opravdu si toho cením.To jak se ptáš zda když přišel otráven,podrážděný domů přistupovala jsem k tomu takto.Nechala ho v klidu se převléknout do domácího a počkala až si sedne zapálí cigaretu a až poté jsem se v klidu bez emocí zeptala co se děje on odpověďel že nic když se to opakovalo přesně jsem mu vilíčila jak mě jeho chování vaďí bohužel bez efektu......Poté když opět nastalo mračení ano byla jsem pěkně protivná už jsem nebyla přívětivá ale na opak emoce atd.a s toho hádka jako hrom on mě výčet kde jakou malichernost a to i že žarlí ......Pak už jsem se nevšímala to bylo také špatně vytýkal mě že ho ignoruji.Výčitky v těch si přímo lebedil,dokázal zničit cokoliv romantický večer,víkend.
Víš já bych chtěla i když vím že jsem psycho mít vztah a i si uvědomuji že on má problém sám se sebou necítí se mužem a dává to trapně najevo jakej to je chlapák ano má chyby takového rázu,chtěla jsem pomoc a i tak že jsem ze sebe dělala to co on ke svému mužskému egu potřeboval,ale průšvih můj je ten že nemiluji nesnesu ani v pomyšlení že by na mě sáhl dotkl se mi chápeš ?
Tak že tohoto pána mám já v sobě vyřešení ho.A teď mě nadbýhá jiný muž - a opět klasika ze začátku jsem si říkala ano ten snad bude fajn říká že je do mě zamilován já k němu také cítila příjemný pocity a snad i zamilovanost ale opět bohužel ale MĚ UŽ NEBAVÍ.Co jsem to za bytost proč nemám lítost nad zaměsnankyní která brečí a mě je jedno.Proč v životě neumím prohrávat.Proč chci vždy jen to nejlepší a pak to zahodit a vzít si zase to nejlepší.Chtěla bych bejt jiná.Měj se a zas písni pa.9

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Psycholog, 27. 4. 2014 10:40)

Upřímně jsi mě šokovala Adriano.Četl jsem tvé příspěvky,které jsi psala dříve.Ty jsi velmi jiný člověk a soužití s tebou není jednoduché.Chyby,které popisuješ,by se v normálním vztahu dvou lidí dali normálně vyřešit.Ty ovšem nedáváš šanci a neodpouštíš jakoukoliv chybu.Muž vedle tebe je neustále pod tlakem,bojí se,aby něco nepokazil,protože ví,že ty nedáš šanci a hned vše zameteš pod koberec.Za svou kariéru jsem mnoho žen jako ty nepoznal.Každý,kdo s tebou vstoupí do vztahu,prohrává už na začátku.Zatímco muž s tebou jedná narovinu,je omámen láskou,tvůj každý krok je promyšlený a postupně muže dostaneš kam potřebuješ.Muži ukážeš ráj,vysaješ ho,zničíš ho a hledáš dalšího.Musím říct,že to je síla i na mě.Pokud po tobě chlapi jdou,tak nemáš nouzi o nové oběti,jak sama popisuješ.Myslím si,že to pramení z tvého dětství,kde se něco muselo stát.Nějaký muž ti ublížil(otec,děd,strýc,bratr,bratranec,nevlastní otec) a ty jsi se s tím doteď nedokázala vyrovnat.Ty ve své podstatě musíš být uvnitř strašně smutná a neštastná.Evidentně často jednáš v emocích a pak svých činů lituješ,ale nikdy to nepřiznáš a neomluvíš se,což je první předpoklad pro psychopatii,poruchu osobnosti.Myslím si,že trpíš citovou psychopatií.Tohle by jsi měla začít řešit,protože nejenom,že ničíš okolí,tak hlavně ničíš sebe.Se svým mužem jsi měla rodinu,děti a nyní nemáš plnohodnotnou rodinu.A nejvíc,kdo za to zaplatí,jsou ty děti.Dětství mají jenom jedno a nikdy se to nedá vrátit zpátky.Děti by měli žít ve fungující rodině,aby měli příklad do budoucna.I když je zahrneš čímkoliv materiálním,tak to nikdy nevynahradí lásku od otce.Nikdy.Je to pouze záplata a vlastně jim splácíš své vlastní provinění,protože jsi ho sama uvědomuješ.Což i z hlediska výchovy není správně.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Psycholog, 27. 4. 2014 10:40)

To,že nyní nového muže nechceš,je celkem normální.Dle mého názoru stále nejsi z předešlého vztahu vyléčená.Někteří lidé si hned hledají partnera,aby zaplnili prázdné místo.Mnohdy ale poznají,že to co měli dříve bylo mnohem lepší než nyní.Třeba to není tvůj případ,třeba ano.To poznáš sama.Když to shrnu.Je strašně těžké vedle tebe existovat,žít s tebou,protože jsi dominantní a se svým partnerem manipuluješ,ovládáš a kontroluješ a vždy ho dostaneš tam,kam chceš,protože jsi si vědoma své přitažlivosti a pokud ti nadbíhá velké procento mužů,musí to být pro toho muže strašné.Neříkám,že s nimi souložíš nebo se líbáš,ale dělá ti to dobře a jsem tam nějaký flirt proběhne,aby jsi si zvýšila sebevědomí.Když s tebou chce někdo žít,tak musí zapomenout na svůj život a žít ten tvůj s tím,že jakákoliv chyba může ten vztah kdykoliv ukončit z tvé strany a ty půjdeš zase o dům dál.Ani si neuvědomuješ,jak je to strašně těžké,protože ten muž tě zná,ví to o tobě a přesto ten chlap s tebou žil.Neustále pod tlakem s vědomím,že ten život nemá žádnou jistotu a může to kdykoliv skončit.Já se přiznám,že já bych to nevydržel.Ten tvůj současný partner není jediným a myslím si,že jak popisuješ,že se necítí mužem,tak si myslím,že tím trpěli nebo trpěl i předchozí.Pokud to tak je,tak se musíš zamyslet,co v životě chceš.Jestli chceš dlouhodobý vztah,pracovat na něm,budovat ho nebo pořád rozdávat bolest svému okolí(i blízkému-dětem,protože oni to samozřejmě pociťují a tato situace není pro ně dobrá) a být jednou za čas štastná a pak zase na dlouho ne a skrývat svojí bolest před okolím.Ve své podstatě nedokážeš přijmout dobro,nevážíš si ho,spíše hledáš na tom druhém chyby,protože ty jsi ta ublížená,což je mimo realitu.A evidentně to dokážeš dát dobře najevo.Pokud nedokážeš přijímat dobro i s chybami,které má každý,tak máš problém,který musíš řešit ty sama a bude to tak vždycky s jakýmkoli mužem.Délka vztahu bude záležet pouze na tom,jak bude partner ochotný se ti obětovat.Kdyby za mnou tvůj současný partner přišel a vyprávěl mi příběh o Vás,řekl bych mu,aby od tebe utekl nebo se zlikviduje a skončí špatně,protože to není dlouhodobě udržitelné.Ty se těžko změníš,když jsi takto zvyklá žít celý život a budeš takto žít celý život.Já bych dal tomu chlapovi medaili,ať je jaký chce.Svět venku je těžký,je mnoho zlých lidí s mnoha zlými vlastnostmi a pokud jsi neodpočine ani doma,tak žije v neustálém stresu,protože tě samozřejmě má rád a nechce o tebe přijít,takže dělá věci,které by normálně nedělal a ztrácí půdu pod nohama.Uf,to jsem se zase rozepsal.Musím říct,že ze začátku tohoto našeho rozhovoru jsem tohle nečekal.Čekal jsem něco jednoduššího.Opravdu se nad sebou zamysli a zamysli se nad vším,co jsem ti napsal a přemýšlej o tom.Měj se

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Adrina7777, 28. 4. 2014 23:08)

Jsi na omylu já jsem tři měsíce sama a mám akorát novou známost proto jsem děfka - proč tak silná slova.Ti jsi psychopat hmmmm nejsi a buď šťastný že ne.
Spousta hloupéjch lidí ubližuje běž k psychiatrovi.
Já jako psychopat tě povím jedno narodila jsem se tak a okolnosti mě nedávali podnět k rozvíjení citu-což bylo pro mne velké mínus ale na mou obranu já za to nemohla.
A to co jsem a to že muže dokážu ve vztahu vzít do rajské zahrady a dát mu vše ale za podmínek sebe obětování co to znamená dávat mě to nádherné co mohu přirozeně ze sebe já mu dát opravdu milovat a hýčkat vztah jako to nejcenější splinutí jedné osoby.Ale bohužel lidi rádi berou a nedávají a třeba se stane že až po pozdější době si uvědomí ale bohužel když už je pozdě.Proto cítím v sobě krásnej pocit zamilovanosti a po dvouch dnech je to jinak protože vidím že dotyční nemá na to aby mě to dal proto začnu bejt smutná že to zas není ten co chci!
A nebuď k tomu nemáme nikdo právo.
Nazdar.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Nomercy, 27. 4. 2014 19:34)

To je tak neskutečnej hnus to číst.Já jsem tak vytočenej,co to vůbec existuje za lidi!!!Už se prostě musím ozvat!Já jsem taky trochu psychopat.Pociťuji na sobě,že k cizím lidem nemám žádné city,necítím lítost,dokážu jim hodně ublížit a využít je ke svému prospěchu a jdu opravdu přes mrtvoly.Ale na lidi,kteří jsou v mém životě důležití bych nikdy nedokázal bejt bezcitnej,protože až mi bude zle,tak je budu potřebovat a pomůžou mi a nezůstanu sám.Adriana před 5 dny napíše,že k dotyčnému má city.Včera napíše,že cítila se příjemně ve společnosti jiného muže a že cítila zamilovanost.Souhlasím naprosto s Psychologem.Frajerko,ty si normální děvka,která neví,co chce a jenom ubližuje okolí,protože má mindráky.Já doufám,že ten chlap se na tebe vysere a pošle tě do prdele,protože bejt s děvkou a ještě bejt v prdeli,že nemůže nic,že je jenom pes?Je mi z tebe na blití a takový jako ty by měli mlátit hlava nehlava.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UŽ DOST!!!!!!!!

(Adriana7777, 28. 4. 2014 22:35)

Ahoj psychologů.
Proč myslíš že se nedokážu omluvit to není pravda,omluvím se svým dětem když něco slíbym a nevyjde to,když oni mají pravdu-a já né.
Ano přiznávám není jednoduché být matkou a otcem dohromady nejvíce mě baví role kamarádky to je úžasné miluji své děti,jako kámoši mi tři jsme perfektní když jen tak řvu jako zvíře neb tančím,říkám jim své tajemství a oni mě.Nemáme před sebou žádnou škrabošku neb masku když jsme smutní tak si povíme proč když nervózní tak též když veselí to samé,co myslíš s kým se Radim o všem o módě atd.snyma a oni též známe se tak dokonale že prokouknem každou miniaturní myšlenku.
Teď tě o něco požádám-v žij se do doby když si byl malý kluk neb v pubertě co by jsi rači prožíval,nepříjemnou atmosféru ňákého hňupa neb vidět plačící matku zbitou hmmmm??????Ano otázka je jednoduchá proto vím co odpovíš-raději matku která pro ně žije a bere je rovnoceně která se do nich vžívá,která je šťastná když si přivedou normální kámoše a dovolí a zároveň respektuje návštěvu.Obklopování materiálnímy věcmi proč ne když mohu když nemohu tak nemohu materiální věci dokážou každého dělat šťasním ať jde o co kolik to není špatně,špatně je rozmazlené detičky které tě ze sebe nic nedají to ano to je hodně špatně.A pokud já jsi jsem vědomá že mé děti jsou osobnostmi pak jim ráda když si zaslouží koupím to po čem touží.Máš děti pokud ano napiš mě co tě dali třeba k velikonocům.Já měla přání chtěla jsem zlatý déšť mé děti mě přinesli půl stromu zlatého deště byla jsem dojata,pak jsem o velikonoční den dostala prstýnek a sklokeramický nůž,koupily mě to z ušetřeních kapesních miluji je ať by udělali co by udělali tak je budu ctít,vážit si jich,a nekonečně milovat umřu s láskou pro ně když bych musela.Proč tě to píši?-protože v jistým smyslu si stebou ráda píšu.A proto chci aby jsi už nikdy nepochyboval o dětech které žijí s matkou pouze - je to samé jako kdybys dle učebnice neb morálních předpisů diktoval jeden předpis ano to lze ale né!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! U LIDSKÉ DUŠE A UŽ VŮBEC U DĚTSKÉ DOKONALÉ ČISTÉ Chápeš??????Tak mého nejcenějšího se můžeš dotýkat ale musíš u toho myslet a to nemyslím zle.
Teď já k tobě baví tě psychologie?Pokud ano dle tvých názorů musíš pořádně zamakat,zajímáš se o PSYCHOPATI tak se ptej a já tě ráda jako psycho odpovím.
Myslím že jsi mladý,snaživí,něco jsi prožil a sám nechápeš vlastně co.
Jsi trochu ješita,zároveň cíťa ale pozór nelituj sebe s toho vždy číhá depka.Bojíš se na vánek působíš jinak a uvnitř tebe by jsi chtěl žít jinak,musíš se pustit a jít!!!!!!!!!!!!!!!!A prožívat vše smutek zlý liďi házet do koše špatnou náladu konějšit a říkat si až ode jdeš přídě odměna dobrá nálada a tu si užijí.
Lidé zapomínají že tak jako stromy,zvířátka,hmyz je dáno od přírody tak mi též podívej svítí slunce to je krása viď a teď je bouřka a pak zas mráz uffff ten ale je krutej viď.Co tím chci říct to jsme mi možná mě chápeš-ale skoro žádný počasí není stejné;):) Jdu se ďívat na film a chci si ho užít dle svých představ.Pa.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »