Jdi na obsah Jdi na menu
 


drogy, speed!perník!

4. 9. 2008

Co je pervitin
Piko je typicky česká droga. Byla sice vynalezena v Číně pro vojenské účely, ale pořádně se rozmohla právě až v bývalém Českoslovesku. Číňani chtěli vyrobit látku, která by se podala vojákům před útokem a způsobila maximální vybuzení jejich sil při současném částečném otupění smyslu sebezáchovy. Z toho vyplývá, že pervitin je droga stimulační. To znamená, že člověk má pocit, jakoby měl více sil, odpadává únava. Pod jejím vlivem je schopen vyšších výkonů skoro ve všech oblastech. Její účinky by se daly přirovnat ke kokainu, který je ovšem ve srovnání s pikem sračka (kokain má slabší účinky).

Nadruhou stranu je ovšem kokain daleko menší svinstvo. Je to víceméně přírodní droga, dělá se z koky - rostliny z Jižní Ameriky. Jeho cena je v České republice na černém trhu nejméně 2x vyšší než je cena domácího pervitinu. Piko se vyrábí čistě chemicky z efedrinu. Pokud je piko čisté, působí stimulačně třeba tak, že člověk pod jeho vlivem vydrží nespat nebo tančit celou noc. Problém je, když obsahuje nějaké příměsy, což skoro vždy obsahuje. Vzhledem k tomu, že je to zakázaná droga, není možné jí koupit legálně a tak se rozšiřuje od zdroje přes další lidi až ke koncovému zákazníkovi. Během své cesty získá celou řadu příměsí (prakticky každý kdo s ním přijde do styku si odsype truchu pro svou potřebu a odsypané množství doplní jinou látkou). Všechny příměsy jsou nežádoucí. Ve výsledku pak právě tyto přidané látky mohou způsobit deprese a jiné velmi nepříjemné stavy jak v průběhu působení drogy tak po skončení.

____________
Dávkování
Jak už tady bylo řečeno, umí piko člověka povzbudit a to hodně. Ovšem taky strašně moc záleží na dávce. Prakticky u každého člověka je to trochu jiné. Záleží na mnoha věcech jako je například míra únavy. Obecně je ale důležité vědět, že větší množství nepovzbudí přímo úměrně více. Naopak. Když se to přežene, přichází místo oživení stav útlumu, ale doprovázený velkou srdeční aktivitou. Je to docela nepříjemný a někdy i nebezpečný stav. Slengově říká, že se člověk překopnul. Překopnutí pikem je vůbec blbá věc. Především čas, který měl být využit naplno je naopak zcela ztracen nadruhou stranu v době kdy by se už chtělo odpočívat přichází nástup pika naplno a odpočinek je vyloučen. Je to teda úplně naopak a obvykle přesně tak, jak se to vůbec nehodí. Když se to přežene moc a ještě se přidají další nečekané okolnosti jako je slabost srdce, může to zkončit i v nemocnici na jednostce intenzivní péče s trvalými následky. Takže na tohle fakt bacha, opravdu znám člověka, kterému se tohle podařilo. Obecně nelze dávkování doporučit, mě obvykle vystačila tzv. "kilovka".

_______
Návyk
Další nebezpečí hrozí v jeho návykovosti. Piko nezpůsobuje fyzickou závislost jako heroin, ale psychickou. Vysvětlím zásadní rozdíl. U psychické závislosti se člověk bez drogy cítí nemožný, unavený, nudný, vybitý - jak kdo. Ale je to jen pocit, který ho vlastně žene si drogu sehnat. U fyzické závislosti je to o moc horší. Tam jsou stavy bez drogy provázeny opravdovými silnými bolestmi. Motivace sehnat si drogu a zbavit se tak bolestí je daleko vyšší.

Ale ani ta psychická závislost se nesmí podceňovat. Každý si říká, že to jen zkusí a nemůže se mu nic stát. Pravda je, že pokud se mu rovnou při tom prvním vyzkoušení nepodaří zažít peklo, pak to jistě dříve nebo později zkusí znovu a do psychické závislosti se dostane. Stane se to opravdu skoro každému, nezvládne to nikdo. Potom přichází vždy období, kdy člověk "frčí". V praxi to vypadá tak, že si piko dává nejprve občas při různých vhodných příležitostech. Sám sobě přitom tvrdí, že má všechno pod kontrolou. Snaží se to obvykle tvrdit i svým známým, kteří jsou do situace zasvěceni. Pokud tito známí sami v piku nefrčí, pak mu samozřejmě nevěří a obvykle se mu snaží vysvětlit, že to s ním jde zkopce. Dotyčný ovšem má důvěru sám v sebe a nedá si poradit, protože podle něj je vše pod kontrolou. Dříve nebo později dochází k odcizení od bývalých přátel a člověk si nachází přátele nové. Ti jsou v piku stejně angažováni a tak mají hodně společných zájmů. Na první pohled se může zdát (a to někdy i velmi dlouhou dobu), že noví známí jsou lepší než ti staří. Jsou cool, upřímní, žijí naplno a nebojí se života si užívat. Po nějaké době však pravda stejně vyjde na povrch. Přichází zjištění, že nové přátele vlastně vůbec nezajímá jiný člověk, ale jenom právě piko. K takovému poznání dochází nejčastěji ve chvílích, kdy není dost drogy pro všechny a nejlepší přítel vysmahne všechno. Potom je moc dobré mít možnost vrátit se ke starým známým, kteří si sice budou nějakou dobu dělat legraci, ale nakonec se ukážou jako opravdoví přátelé. Ani pak ale není vyhráno, piko je droga zákeřná a tak je nutné se s ní naučit žít.

_________________
Proč je to tak je
Ono to vlastně ani tak složité není. Když si člověk vezme piko poprvé, překračuje tím vlastně nějakou pomyslnou hranici všednosti. Všichni víme, že piko je nelegální droga narozdíl od alkoholu. S první lajnou se tak člověk dostává na druhou stranu, tam, kam se nesmí. A když už jsme někde, kde být nesmíme, tak už je vcelku jedno, co tam děláme a nemusí se to právě slučovat s normálním chováním. Když se to ještě umocní účinkem pika jako speedu, tak je o zážitky postaráno. Ať už se stane cokoli, prakticky vždycky je to něco, co není možné zažít v obyčejném životě. Potom vypadá obyčejný život plný mantinelů a pravidel dost nudně. Staré záliby působí jako pouhý způsob zabíjení času.  A je tady hned chuť dát si další čáru a vyskočit ze všednosti do života rozjetého na plný plyn. Časem pak začne být normální život úplně nudný a ten kdysi pořádně rozjetý život se stává docela obyčejný. Člověk si prostě na tu rychlost zvykne. Rychleji než na piku to nejde, takže jsou jen dvě možnosti. Jedna je s tím úplně seknout a vrátit se do normálu, druhá vede do pekla přes heroin. Návrat zpátky není nijak zvlášť těžký, pokud existují staří přátelé, je to jednodušší. Tohle popsané období života trvá různě, od jednoho do tří let (ale i více, ale i méně). Já osobně si toho z té doby moc nepamatuji.

_______________
Co piko dává
To je dost jednoduché. Hromadu zážitků, které by jinak nebylo možné zažít. Někdy i hodně nových známých, většinou dost zajímavých lidí. Změnu pohledu na všechno a s tím související přehodnocení žebříčku hodnot. Toto jsou nezanedbatelné věci.

_________
Co za to
Toho je dost. Především ztráta někdejší naivity; jinak řečeno, už nikdy to potom nebude takové jako to bývalo. Ani když všechno po čase dobře dopadne a vrátí se do normálních kolejí, jako před tím už to nebude. Je tady současně velké riziko, že to dobře nedopadne.

___________
Co neumí
Hodně lidí si poprvé od pika slibuje víc. Ono těch informací oficiálně moc není a kamarádi mohou informovat zkresleně. Takže od pika nikdo nemůže čekat žádně změněné stavy vědomí. Žádné halucinace, žádná euforie (no možná úplně poprvé ano) a hlavně žádná zvlášť veselá nálada. Na tohle jsou dobré úplně jiné drogy jako v Anglii velmi oblíbená, u nás velmi drahá, extáze. Drsnější než extáze je trip, to už je ale spíš šamanismus a hodí se také více k rituálům. Piko taky neumí nic co umí tráva. Piko je pouze speed, jediné co umí je povzbuzení organizmu.

____________________
Na co si dát pozor
Především na piko. Pokud už jste ho měli, pak asi víte, že je dobré mít žvýkačku a současně se hlídat, aby ráno nebolela celá pusa. Pokud nechcete být pro své okolí moc otravní, je dobré si dát pozor na moc keců a občas někoho pustit ke slovu. Je obvzlášť důležité dávat si pozor na záseky, jinak se z jednoho místa nehnete za celou noc. Při tanci je dobré se aspoň trochu kontrolovat a občas si dát krátkou pauzu, aby jste mohli ráno odejít po svých. Druhý den je obvykle pekelný, je to daň za piko. Také se moc nedoporučuje kombinovat další drogy s pikem. Je životně nebezpečné ráno po piku skočit do vany s horkou vodou.

Poznámka:
Současně je nutno poznamenat, že v okamžiku, kdy se naučíme tyto zásady dodržovat, už nejsme na piku tak svobodní a hlídáme se, což přesně jsme nechtěli - jsme tam, kde jsme byli před tím a piko je zbytečné.

________________________
Nebezpečné postřehy

 • nik
  • nikdy neberte piko stříkačkou !
   rychleji se na to zvyká a moc špatně se odvyká, je to velmi nebezpečné i pokud jde o AIDS, navíc to už dnes opravdu není v módě
  • piko přebije alkohol
   nesmí ho být ovšem příliš; vypadá to jako zajímavé vystřízlivění
  • piko postaví na nohy i hodně vyhuleného člověka
  • na piku se dá vypít neuvěřitelné množství alkoholu
   tohle je hodně nebezpečné, nedá se odhadnout míra opilosti
  • na piku se dá vyhulit hodně jointů
   je to ovšem úplně zbytečné, protože působí vždy jen několik málo minut
  • po zkončení účinků pervitinu se projeví ostatní zkonzumované drogy
   především alkohol
  • na piku je každý výborný řidič
   a současně je to velmi nebezpečné, odahad vlastních schopností je mimo


  dy neberte piko stříkačkou !


  rychleji se na to zvyká a moc špatně se odvyká, je to velmi nebezpečné i pokud jde o AIDS, navíc to už dnes opravdu není v modě!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

houbičky

(Robin, 7. 6. 2016 11:19)

chtěl bych vyzkoušet někdy aj houbičky viděl jsem horor a zaujalo mě to aj kámoš to zkoušel a šli poněm tak 3metroví chlupatí pavouci to musí být supr pocit :) :) :)

Perník

(Robin, 7. 6. 2016 11:14)

dal jsem si jednou perník na intru a cítil jsem se rychlejší a štípalo to v nosu byl to úlet vyzkoušel jsem to jednou a chci někdy ještě jednou ale je na houby že to trvá jen pár hodin :(

Re: Perník

(Robin, 7. 6. 2016 11:16)

jo a jemi 17 chodím na střední teprve ale cítil jsem se potom fakt dobře :) :) :) :) :) :) :) :) :)

piko je super

(jedine piko, 23. 3. 2010 21:38)

jedine piko a kalooooooooooooooooo nej lepsi

Re: piko je super

(neznámá, 23. 1. 2016 19:24)

to se neumite bavit bez toho pika ? je to pro vás až tak dulezite ?! fuj .
to poznáte až se budete chtít oženit mít detí ...

pokracovani

(vyfrk, 26. 12. 2013 20:21)

nejhorsi je dostat se ke zdroji a mit k tomu neomezenej pristup to pak nikdo neodola, nejdriv to zacne vejkendama, pak si parkrat das v praci po narocnym profrcenym vejkendu abys to tam nejak zvladnul a zacne se ti to libit a tak pomalu ale jiste davas casteji a casteji a neni cesta zpet... ja si davam jen tak zhruba 1 za 2 mesice a uz asi 8 let, vim ze to pro me neni dobry ale proste jednou za cas neodolam, ale mam par kamosu ktery toho uz nikdy nenechaj a anizby si to uvedomovali sou uplne v hajzlu a je jen otazka casu kdy je to znici uplne, nektery z nich se treba rozhodli ze s tim seknou a uz nebudou brat, ale po par dnech tejdnech nebo mesicich se k tomu stejne zas vratili..... ono totiz prestat brat je jednoduchy tech par dnu fyzickyho abstaku vydrzi kazdej kdo je rozhodnutej prestat (psychycka zavislost je totiz milionkrat horsi nez ta fyzicka, ale stejne se kazdej boji jen ty fyzicky), jenze pak si jednou reknou ze si to po dlouhy dobe zas daj aby zavzpominali na stary casy a pak znova a to si uz rikaj ze jednou za cas nevadi kdyz si to daj a nez se nadejou zacnou se ty intervali zkracovat a uz v tom jedou zas jak predtim, ale to uz vedi ze prestat je jednoduchy kdyz se jim to uz jednou povedlo a zas tak nesnesitelny to nebylo a tim zacina kolobeh kazdyho fetaka kterej na tom skonci bere, pak toho necha pak zas zacne zas toho necha a porat dokola dokud neni tak vymletej ze uz ani nechce prestat, protoze nema zadny mozkovy bunky ktery by mu rekli ze je to spatny a proc.... obcas se najde jeden clovek ze sta co frci fest a pak s tim jednoho dne nadobro sekne ale stejne uz je z toho vykroucenej a nikdy uz nebude takovej jako byl driv....... ja mam takovej nazor ze tvrdy drogy je lepsi nezkusit ale kdyz uz to clovek zkusi tak to stoji za to, protoze at si rika kdo chce co chce takovy zazitky jako sou z tvrdej drog at uz je to lsd piko nebo jiny nikdy z normalniho zivota mit nebudes a taky tim ziskas nadhled nad bezny veci ktery si pred tim vubec nevnimal a diky tomu zacnes trochu jinak (vic) vnimat okolni svet, ale musis to drzet v mezich a dat si treba 5x do roka a vic ne, jinak ten nadhled zacnes ztracet a pak se tvoje osobnost zacne pomalu ale jiste pretvaret na neco cim by zadny clovek byt nechtel.... jeste ps: lidi hulte ikdyz je trava taky droga jako kazda jina a pokud budete hulit denodenne tak vam to taky zmeni osobnost, nikdy z vas nebude nic tak hroznyho jako po piku a to jak chytraci tvrdej ze je to stupinek k tvrdejm drogam je totalni hovadina, kterou vymyslel nejakej idiot s psychickou poruchou. To ze si nekdo denodenne picha herak a krade aby na to mel rozhodne neni kvuli tomu ze si na stredni o prestavce za skolou v ulicce daval jointy!!!! ta pricina je uplne nekde jinde. To je to sami jako kdyz dite v americe vystrili tatovou bouchackou pulku skoly a nejakej dement pak prohlasi ze za to muzou pocitacovy hry nebo filmy s Arnoldem a ani ho nenapadne ze by to mohlo bejt tim ze maj naprosto volnej pristup ke zbranim urcenym na zabijeni lidi a ze to kluk nemel v hlave v poradku a uz davno ho meli lecit psychiatri....

co to meles?

(vyfrk, 26. 12. 2013 20:20)

hele nevim co to tady pises za kraviny, myslim ze si videl piko jen na obrazku pri protidrogovy prednasce v paty tride, ale ocenuju tvoji snahu (ikdyz to nikam nevede). jasny zvejkacka se hodi, ale to ze to kontrolujes jeste neznamena ze je to zbytecny, protoze to je porad hrozne super a pokud po piku meles sracky ze to ostatnim leze na nervi tak ses blb, protoze ja si po piku s kazdym krasne pokecam uplne o cemkoliv, kazdyho chapu a on si o me muze myslet jen to ze sem hrozne v pohode tipek, teda pokud na to moc nechlastam, protoze kdyz se na to hrozne ozeru tak pak jen melu nesnesitelny sracky a koleduju si o prezdrzku pokud piju jako normalne tak je to fajn.... nejhorsi je si zvyknout brat to v kazdodennim zivote, protoze ze zacatku ses ve vsem lepsi, vsechno te bavi, s kazdym si pokecas vic ti to premejsli a nikdo to na tobe nepozna, teda pokud nebere taky, to pak pozna, ale po case najednou zjistis ze prestavas premejslet o uplne normalnich vecech a stavaj se ti hrozny prusery v praci i v osobnim zivote, prestava ti zalezet na lidech a vecech ktery si mel rad, soustredis se jen na piko kde to sehnat komu zavolat, kdo by moh mit a jak se na tom zabavit, ostatni veci te zajimaj cim dal tim min to uz je pak s tebou zli a nikdy toho nenechas teda pokud nejses jeden z tisice ale stejnak je pak s tebe jen troska ktery chybi jiskra zivota...... pokud si frknes jednou za pul roku na akci aby sis dobre zaparil a zbalil nejaky buchty tak si myslim ze je to celkem neskodny(teda nici ti to samozrejme zdravi, ale myslim ze ne ve vetsi mire nez treba nezdrave jidlo, koureni nebo kdyz se obcas ozeres)...

piko, kokain

(noname, 16. 10. 2013 21:15)

vse jsem nejakou dobu bral ale uz nikdy to nechci videt
je to chvilkova droga která dava ale přitom hodne bere

Piko Týpek s kterym se musíš umět bavit :D

(Monty, 3. 6. 2012 22:44)

No je to pravda ten gdo si to dá poprvý a líbí se mu to tak minimálně z 70 procent do toho vlítne opravdu Piko je fakt nevyspitatelné a ty chutě jsou ještě horší z vlastní skušenosti poprvé se mi ten stav opravdu Líbíl Fakt jsem Svištěl....Jde o to Piko pochopit Dokud neste Dostatečně Zralí a rozumní Na to Aby jste sním Dokázali zacházet A dokázali Podstatu Matra Pochopit Tak stím vůbecz nezačínejte a Zatleskám vám gdyž to sfouknete Protože Znám Dostatek lidí Co Piko nepochopili a Bud jsou Mrtví nb na psychárně takže opravdu Bacha Já jsem začal sice v docela Dost raném věku v mích pouhých 15 ale už po bajvočko druhé třetí Lajně Jsem Piko pochopil Nigdy mě nepřitahovalo Tak jako ostatní spíše to bude tím že už v té době Jsem měl před očima Dost příkladů Jak dopadnete Gdyž do toho S plnou Parádou Vlítnete ale je Svatá Pravda že jak jednou Začnete už se toho Nigdy nezbavíte stále to ve vás Bude a po druhé třetí čáře si i vy všimnete že je něczo Jinak Určitě Ten gdo Stím ještě nezačal tak Stím ani nezačínejte sice moje motto je že vyskoušet se má vše ale todle za to to nestojí....A pro ty gdo už první Frkanecz měli Tak to dělejte Jako já opravdu příležitostně a je to ready maximálně Jednou za tejden více ne neni to dobré protože pak potřebujete drogy vícz a sjet se jednou do týdne je Fajn protože se tělo od Matra vyčistí a nehromadí se to ve vás ....No kdo začal a líbí se mu to a dává si a něgde uplně v hloubi Duše cítí že všechno neni pravý ořechový tak skuste popovídat s Bývalím fetákem on by vám měl poradit a trošku Jsem se rozepsal protože Jsem to psal totálně sjetej :D :D Ale ted si minimálně měsíc nedam Protože Je Lepší Hulit Pořádný Brka bež sjíždět hořký čári A že už Jsem pěknou řádku Drog vyskoušel i v Piku Jsem Pár měsíců Lítal vícz než bych měl Ale po tom všem Je stejně nejlepší to sčím jsem začal Ganja Hulčo Pálo Jak chcete Ale Tráva Vám dá mnohem vícz Než Ostatní skurvený syntetický Drogy Mír s Váma Lidi ;)

Můj zážitek

(Piko, 31. 7. 2011 21:33)

Ahoj,je mi 15 let ... Mám kámoše,který frčí . A jeho kámoš mi to nabídnul,když jsem u toho kámoše spala,tak jsem si to dala ... Dala jsem si v noci a ráno . Od té doby jsem si to nedala a neříkám,že bych si to znovu nechtěla dát ale bojím se,že na tom ulítnu ... Problém je,že když se naštvu,shánim to kdekoliv se dá ! Na tu chuť a na ty stavy nikdy nezapomenu ... Horší pak byly dojezdy ( křeče,bolesti hlavy ) . Prostě hrozný,naštěstí mě od toho drží ten kamarád,kterého si dost vážím ! ;)

Re: Můj zážitek

(Honza, 25. 10. 2011 14:39)

Tobě je 15 a už si se dostala k Piku? děláš si srandu? Víte co je úplně nejhorší na piku a dalších drogách? Právě malý děti, kterým to prostě do ruky nepatří, neumí s tím zacházet a jsou nezodpovědný! Je jim jedno že gram doplněj nějakou jinou látkou a dál to neprodává čistý. Proto nikdy nebudu brát žádný tyhle chemický sračky. Nikdy nevíte co vlastně doopravdy berete, protože každej kdo to prodává to samozřejmě vyzkoušel a vždy si z toho něco vezme. Pak se nedá věřit nikomu.

Hlavně kurva uvědomte si, že 15tiletý dítě je vlastne v tom největšim vývojovym boomu a když si v 15ti dáte nějakou takovouhle sračku, tak to udělá mnohem víc škody než člověkovi, kterýmu je 20 a už je vlastně na vrcholu vývinu.

Nejhorší co se člověkovi může stát je, když se s drogama setká už jako malé dite a nemá z toho rozum.... to je teprve průser.

Až budu mít jednou děti, budu se sakra bát aby se nestýkali s lidma, který berou drogy, at už sou to jakýkoliv.... Ikdyž sám se mezi takovýma lidma víceméně pohybuji...

Re: Re: Můj zážitek

(Ravi, 12. 1. 2012 12:59)

S perníkem jsem si "tykala" od 16 a přes 6 let (a velmi rychle právě nitrožilně) a víceméně s napsaným souhlasím.Dnes už je to 9 let,co jsem čistá,ale myšlenky se stále vrací.Je to už na furt.Takže bacha na něj :-)

Piko dotaz

(Adam, 10. 12. 2011 21:42)

Chtěl bych se zeptat jak je to Piko.Tak je to hodně škodici droga že ano.A když si to někdo da do pusy a da si žvykačku tak už je v pohodě?Dik za odpověd

Stop drogam

(Marie Ilnytska, 7. 6. 2011 11:26)

Ne chapu LIDE které potřebuji drogy!!! :( vim ze jsou na to zavisly ale mohly by i umřet kdyby přestaly. Ale jinak mam hodne kamosku ktera to skusila a rekla STOP...

Dotaz

(Pomocník, 24. 4. 2011 23:22)

Dobrý den, znám jednoho dobrého kámoše co se dostal k perníku přes injekci a nemůže přestat, hodně toho naspí pokud si nedá dávku a rád bych mu nějak pomohl, existuje nějaká odvykačka která by mu pomohla, už mi leze na nervy jak ze mě tahá peníze.

Děkuji

Povzbuzeni

(Olli, 31. 1. 2011 11:54)

Pervitin je velice nebezpečná záležitost kor pro nováčky co si od toho slybují velke věci,kdo hulí trávu a dělá mu to dobře,tak zustan te tam kde jste ted.Pervitin je strašná sračka a celej život se vám otočí vzhuru nohama,Jen v kročíte,už není cesty zpět!.Nemáš-li nad sebou kontrolu jde to s tebou z kopce a finále?Konec!:o)

Fičal som na piku

(Julo, 28. 1. 2011 1:26)

Fičal som na piku viac ako 6 rokov, a na tráve viac ako 10. Tráva bola pre mňa ako pre iných cigareta. Prvé čo som ráno spravil po zobdení bolo že som si natiahol niekolko 2 litrových. S menšími, väčšími intervalmi som v tom pokračoval až do konca dňa, aj v práci, aj všade, denno denne po dobu viac ako štyroch rokov. Ostatne som húlil každý deň.Až do chvíle keď už som okrem svojej závislosti a beznádeje nemal nič a nikoho. Dnes mám 31 a som štyri roky čistý, mám rodinu, zaujímavú prácu, boha, domov, život.
Ak Ťa zaujal môj príbeh, a chceš sa dozvedieť o ňom viac nechaj pre mňa odkaz v tomto komentári.

pěkná stránka

(candat, 9. 12. 2010 0:24)

Všechno celkem výstižně popsané,až na pár drobností,autor se vyzná. Trošku mě zaráží,že autor si vystačil s ,,kilovkou.´´Já v době,kdy jsem nejvíc smažil, šlehal jsem do žil dva gramy denně, ale žádný sračky z ulice nebo od dealerů,všechno přímo z varů,vážený gramy čistého peří. Kdo se mě chce zeptat na na něco ohledně peří
nebo se podělit o zážitky, v klidu pište na můj mail: candat@centrum.cz

ma to cenu?

(martin, 24. 11. 2010 15:55)

Znam par lidi, kterym piko uplne znicilo zivot..mozna i pred tim nez vubec zacal..
zacinat ve 14 letech je kruty a jen par lidi se z toho vyhrabalo. Dnes je jim kolem 22 let, maji deti atd ale holky jdou s kazdym za trochu fetu, klukum nezbyva nez pracovat jak to jde, obcas neco ukrast...zname to. Na druhou stranu znam i par takovych, co byli vazne zavisli a dostali se z toho. Ti maji muj respekt.
PS sem na dojezdu...treba taky jednou prestanu.

...

(mumium, 16. 11. 2010 22:56)

Ti co si nikdy nedali a hledaji informace o teto droze radim: Nekdy je lepsi, si ten rychlik nechat ujet! mejte to prosim na pameti az to svinstvo pred vami nekdo narysuje a bude vam ho nutit . Jinak se pak ztratite a tezko vam nekdo poda pomocnou ruku se vyhrabat zpatky do reality!