Jdi na obsah Jdi na menu
 


drogy, speed!perník!

4. 9. 2008

Co je pervitin
Piko je typicky česká droga. Byla sice vynalezena v Číně pro vojenské účely, ale pořádně se rozmohla právě až v bývalém Českoslovesku. Číňani chtěli vyrobit látku, která by se podala vojákům před útokem a způsobila maximální vybuzení jejich sil při současném částečném otupění smyslu sebezáchovy. Z toho vyplývá, že pervitin je droga stimulační. To znamená, že člověk má pocit, jakoby měl více sil, odpadává únava. Pod jejím vlivem je schopen vyšších výkonů skoro ve všech oblastech. Její účinky by se daly přirovnat ke kokainu, který je ovšem ve srovnání s pikem sračka (kokain má slabší účinky).

Nadruhou stranu je ovšem kokain daleko menší svinstvo. Je to víceméně přírodní droga, dělá se z koky - rostliny z Jižní Ameriky. Jeho cena je v České republice na černém trhu nejméně 2x vyšší než je cena domácího pervitinu. Piko se vyrábí čistě chemicky z efedrinu. Pokud je piko čisté, působí stimulačně třeba tak, že člověk pod jeho vlivem vydrží nespat nebo tančit celou noc. Problém je, když obsahuje nějaké příměsy, což skoro vždy obsahuje. Vzhledem k tomu, že je to zakázaná droga, není možné jí koupit legálně a tak se rozšiřuje od zdroje přes další lidi až ke koncovému zákazníkovi. Během své cesty získá celou řadu příměsí (prakticky každý kdo s ním přijde do styku si odsype truchu pro svou potřebu a odsypané množství doplní jinou látkou). Všechny příměsy jsou nežádoucí. Ve výsledku pak právě tyto přidané látky mohou způsobit deprese a jiné velmi nepříjemné stavy jak v průběhu působení drogy tak po skončení.

____________
Dávkování
Jak už tady bylo řečeno, umí piko člověka povzbudit a to hodně. Ovšem taky strašně moc záleží na dávce. Prakticky u každého člověka je to trochu jiné. Záleží na mnoha věcech jako je například míra únavy. Obecně je ale důležité vědět, že větší množství nepovzbudí přímo úměrně více. Naopak. Když se to přežene, přichází místo oživení stav útlumu, ale doprovázený velkou srdeční aktivitou. Je to docela nepříjemný a někdy i nebezpečný stav. Slengově říká, že se člověk překopnul. Překopnutí pikem je vůbec blbá věc. Především čas, který měl být využit naplno je naopak zcela ztracen nadruhou stranu v době kdy by se už chtělo odpočívat přichází nástup pika naplno a odpočinek je vyloučen. Je to teda úplně naopak a obvykle přesně tak, jak se to vůbec nehodí. Když se to přežene moc a ještě se přidají další nečekané okolnosti jako je slabost srdce, může to zkončit i v nemocnici na jednostce intenzivní péče s trvalými následky. Takže na tohle fakt bacha, opravdu znám člověka, kterému se tohle podařilo. Obecně nelze dávkování doporučit, mě obvykle vystačila tzv. "kilovka".

_______
Návyk
Další nebezpečí hrozí v jeho návykovosti. Piko nezpůsobuje fyzickou závislost jako heroin, ale psychickou. Vysvětlím zásadní rozdíl. U psychické závislosti se člověk bez drogy cítí nemožný, unavený, nudný, vybitý - jak kdo. Ale je to jen pocit, který ho vlastně žene si drogu sehnat. U fyzické závislosti je to o moc horší. Tam jsou stavy bez drogy provázeny opravdovými silnými bolestmi. Motivace sehnat si drogu a zbavit se tak bolestí je daleko vyšší.

Ale ani ta psychická závislost se nesmí podceňovat. Každý si říká, že to jen zkusí a nemůže se mu nic stát. Pravda je, že pokud se mu rovnou při tom prvním vyzkoušení nepodaří zažít peklo, pak to jistě dříve nebo později zkusí znovu a do psychické závislosti se dostane. Stane se to opravdu skoro každému, nezvládne to nikdo. Potom přichází vždy období, kdy člověk "frčí". V praxi to vypadá tak, že si piko dává nejprve občas při různých vhodných příležitostech. Sám sobě přitom tvrdí, že má všechno pod kontrolou. Snaží se to obvykle tvrdit i svým známým, kteří jsou do situace zasvěceni. Pokud tito známí sami v piku nefrčí, pak mu samozřejmě nevěří a obvykle se mu snaží vysvětlit, že to s ním jde zkopce. Dotyčný ovšem má důvěru sám v sebe a nedá si poradit, protože podle něj je vše pod kontrolou. Dříve nebo později dochází k odcizení od bývalých přátel a člověk si nachází přátele nové. Ti jsou v piku stejně angažováni a tak mají hodně společných zájmů. Na první pohled se může zdát (a to někdy i velmi dlouhou dobu), že noví známí jsou lepší než ti staří. Jsou cool, upřímní, žijí naplno a nebojí se života si užívat. Po nějaké době však pravda stejně vyjde na povrch. Přichází zjištění, že nové přátele vlastně vůbec nezajímá jiný člověk, ale jenom právě piko. K takovému poznání dochází nejčastěji ve chvílích, kdy není dost drogy pro všechny a nejlepší přítel vysmahne všechno. Potom je moc dobré mít možnost vrátit se ke starým známým, kteří si sice budou nějakou dobu dělat legraci, ale nakonec se ukážou jako opravdoví přátelé. Ani pak ale není vyhráno, piko je droga zákeřná a tak je nutné se s ní naučit žít.

_________________
Proč je to tak je
Ono to vlastně ani tak složité není. Když si člověk vezme piko poprvé, překračuje tím vlastně nějakou pomyslnou hranici všednosti. Všichni víme, že piko je nelegální droga narozdíl od alkoholu. S první lajnou se tak člověk dostává na druhou stranu, tam, kam se nesmí. A když už jsme někde, kde být nesmíme, tak už je vcelku jedno, co tam děláme a nemusí se to právě slučovat s normálním chováním. Když se to ještě umocní účinkem pika jako speedu, tak je o zážitky postaráno. Ať už se stane cokoli, prakticky vždycky je to něco, co není možné zažít v obyčejném životě. Potom vypadá obyčejný život plný mantinelů a pravidel dost nudně. Staré záliby působí jako pouhý způsob zabíjení času.  A je tady hned chuť dát si další čáru a vyskočit ze všednosti do života rozjetého na plný plyn. Časem pak začne být normální život úplně nudný a ten kdysi pořádně rozjetý život se stává docela obyčejný. Člověk si prostě na tu rychlost zvykne. Rychleji než na piku to nejde, takže jsou jen dvě možnosti. Jedna je s tím úplně seknout a vrátit se do normálu, druhá vede do pekla přes heroin. Návrat zpátky není nijak zvlášť těžký, pokud existují staří přátelé, je to jednodušší. Tohle popsané období života trvá různě, od jednoho do tří let (ale i více, ale i méně). Já osobně si toho z té doby moc nepamatuji.

_______________
Co piko dává
To je dost jednoduché. Hromadu zážitků, které by jinak nebylo možné zažít. Někdy i hodně nových známých, většinou dost zajímavých lidí. Změnu pohledu na všechno a s tím související přehodnocení žebříčku hodnot. Toto jsou nezanedbatelné věci.

_________
Co za to
Toho je dost. Především ztráta někdejší naivity; jinak řečeno, už nikdy to potom nebude takové jako to bývalo. Ani když všechno po čase dobře dopadne a vrátí se do normálních kolejí, jako před tím už to nebude. Je tady současně velké riziko, že to dobře nedopadne.

___________
Co neumí
Hodně lidí si poprvé od pika slibuje víc. Ono těch informací oficiálně moc není a kamarádi mohou informovat zkresleně. Takže od pika nikdo nemůže čekat žádně změněné stavy vědomí. Žádné halucinace, žádná euforie (no možná úplně poprvé ano) a hlavně žádná zvlášť veselá nálada. Na tohle jsou dobré úplně jiné drogy jako v Anglii velmi oblíbená, u nás velmi drahá, extáze. Drsnější než extáze je trip, to už je ale spíš šamanismus a hodí se také více k rituálům. Piko taky neumí nic co umí tráva. Piko je pouze speed, jediné co umí je povzbuzení organizmu.

____________________
Na co si dát pozor
Především na piko. Pokud už jste ho měli, pak asi víte, že je dobré mít žvýkačku a současně se hlídat, aby ráno nebolela celá pusa. Pokud nechcete být pro své okolí moc otravní, je dobré si dát pozor na moc keců a občas někoho pustit ke slovu. Je obvzlášť důležité dávat si pozor na záseky, jinak se z jednoho místa nehnete za celou noc. Při tanci je dobré se aspoň trochu kontrolovat a občas si dát krátkou pauzu, aby jste mohli ráno odejít po svých. Druhý den je obvykle pekelný, je to daň za piko. Také se moc nedoporučuje kombinovat další drogy s pikem. Je životně nebezpečné ráno po piku skočit do vany s horkou vodou.

Poznámka:
Současně je nutno poznamenat, že v okamžiku, kdy se naučíme tyto zásady dodržovat, už nejsme na piku tak svobodní a hlídáme se, což přesně jsme nechtěli - jsme tam, kde jsme byli před tím a piko je zbytečné.

________________________
Nebezpečné postřehy

 • nik
  • nikdy neberte piko stříkačkou !
   rychleji se na to zvyká a moc špatně se odvyká, je to velmi nebezpečné i pokud jde o AIDS, navíc to už dnes opravdu není v módě
  • piko přebije alkohol
   nesmí ho být ovšem příliš; vypadá to jako zajímavé vystřízlivění
  • piko postaví na nohy i hodně vyhuleného člověka
  • na piku se dá vypít neuvěřitelné množství alkoholu
   tohle je hodně nebezpečné, nedá se odhadnout míra opilosti
  • na piku se dá vyhulit hodně jointů
   je to ovšem úplně zbytečné, protože působí vždy jen několik málo minut
  • po zkončení účinků pervitinu se projeví ostatní zkonzumované drogy
   především alkohol
  • na piku je každý výborný řidič
   a současně je to velmi nebezpečné, odahad vlastních schopností je mimo


  dy neberte piko stříkačkou !


  rychleji se na to zvyká a moc špatně se odvyká, je to velmi nebezpečné i pokud jde o AIDS, navíc to už dnes opravdu není v modě!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Piko

(Petr, 25. 10. 2010 22:11)

Ten článek je sračka..ten týpek v tom jede pořád...Kdo fetuje je nemyslící idiot!! užívat si a zažívat skvšlý věci se dají i bez nějakýho zasranýho fetu...prej je to neškodný,není to nevykový..hovno..je a jen je to začátek k horším drogám...komu se to líbí,tomu chybý mozek !

fet

(fet, 17. 3. 2010 20:17)

piko je naozaj speed fetujem asi 6-7 rokou ale nemam pocit ze bi som bol zavisli fetujem len ked chcem laebo mam penaze najviac som si dal 6 ciar ale to radsej neskusajte bolo to namale... neodporucam to nikomu je to velmi nebezpecne a hlavne ked soferujete v stave som rozbil 12 aut a pod 100 000 neboli po davkovani si myslite ze zvladnete vsetko ale naopak prave vtedi to nezvladate!!!

Re: fet

(ja, 30. 6. 2010 19:16)

jezis ty jsi kokot:-) hlavne ze vime kolik stale "tvoje" auta. you wish:-)

Re: fet

(Budy, 6. 9. 2010 16:34)

tak ty si robis srandu :D ... pocuvaj sa trosku ... po 6-7 rokoch by si bol dost zle na tom a s tymi autami tak potom mas asi dost penazi aj na auta aj na fet ... macher !!!

perník

(kuba , 21. 8. 2010 1:20)

hej měl sem jenou na díze a dal sem si do nosu sice palůil nost a v držce sem cejtil hořkost doporučuji si tpo vzít jenou na discoteku ale víc krát ne ja sem si dal jenpou a už nehci bespíš třeba 3 dny seš rychlej a pořád se otáčíš vedle sebe sam se hlídáš nejsi unavenej uvolníšeš a to co to bolí to přestane . good droga ale jedou min to stačilo

sračka

(zuzka, 23. 3. 2010 20:35)

ježiši:D

fet

(jamaica95, 9. 3. 2010 10:12)

pernik je nic moc protoze ses starasne vijetej ale kokaj je lepsi

trip

(DeDe, 24. 1. 2010 1:33)

ja si obcas zahulim,ale mam potom vic negativni nez pozitivni stavy, tak jsem prestal. Jediny, co si dovolim je trip - lsd. zazivas ty same pocity, plus obcasne halucinace, svet vidis jinak a jak pise autor, zazijes veci, ktery v normalni realite nezazijes, ale hlavni je, ze to neni navykovy, ano, kdyz jsem v tom stavu, rikam, ze bych chtel aby trval vecne. ale zaprvy ne kazdej to ma sanci sehnat ze dne na den a nikdy nemate takovou psychickou potrebu to dalsi den shanet, nemate abstak. Mel jsem to ctyrikrat za dva roky.

blbost

(tomaš , 26. 10. 2009 10:58)

jeto blbost

Pikopikopikopikopiko

(anja, 25. 10. 2009 23:34)

Zkusíš a pak si chceš vyřešit zse a zase ,protože se ti stav na piku líbí a když ti začne okolí vyčítat jak vypadáš,nebo jak ses změnil,zjistíš,že se bez toho neumíš bavit...a nechce se ti přestat....a i kdybyb chtělo....stejně si vyřešíš aby ti bylo líp =)....z toho plyne NEZKOUŠEJTE TO...PROTOŽE MNOHO LIDEM SE TO PAK VYMKLO Z RUKOUA a když už jim tolik nedávalo šnupání zkusili si to střelit a propadli se úplně na dno,ze kterého se dostane málokdo.Už jen první čára je velký skok ke dnu...

nadpis

(xfactor, 13. 10. 2009 15:27)

smažte dokud můžete ale není cesty zpět

zrovna :-D

(xxxja, 21. 9. 2009 7:51)

nejvic husty zrovna ted jsem vysmahla jak svin a ctu to mazeecek nejvetsi :-))

koulee

(čanča, 21. 8. 2009 21:43)

extáze a drahááá???vůůbec...
musíš umět shánět :-))

JEA!!

(No Name Pleas, 9. 6. 2009 19:13)

Hej parádní clanek ,konecne neco co není jen fake!!! fakt dibrý,vím z vlastní skušenosti.Doporucuju začínajícím přečísr.Když už to musí být tak aspon at ví do čeho dou.

piko

(nesfet, 8. 6. 2009 23:12)

menší davka asi na zacatek a pak uz nikdy.. ne tak moc že pak člověk nespí 3dny..je to desna droga!..radeji neberte... a hlavně se nesmí víckrát než jednou zkusit..fakt radím.., lepší je..být bez toho a nezkoušet žádnej fet!

pikokokoko

(verca, 28. 5. 2009 11:24)

piko je hruba ale nebezpecna vec nezkousejte to ale kdyz uz to zkusite hlidejte se ------§ůůúúú

grogy

(josef, 26. 2. 2009 10:55)

pico pico mas ji vyholenou